مجازی سازی سرور

مجازی سازی یا Virtualization تکنولوژی است که در آن به واسطه استفاده از خانواده جدیدی از سیستم عامل ها تحت عنوان Hypervisor یا هایپروایزر مدیریت بسیار بهتری روی منابع سخت افزاری صورت می‌گیرد. مجازی سازی تکنولوژی است که به ما این امکان را می‌دهد تا به جای راه اندازی هر سرویس روی یک سرور فیزیکی چند سرویس مجزا را روی یک سرور راه اندازی کنیم به صورتی که تمام توان سخت افزاری و فضای ذخیره سازی سرور در اختیار ما قرار می‌گیرد و ما می‌توانیم با توجه به نیاز خودمان برای هر سرویس منابع خاصی را در نظر بگیریم.

کارشناسان نویان، پس از مشاوره تخصصی رایگان متناسب با کسب و کار شما، در انتخاب بهترین مجازی ساز تا اجرا و پیاده سازی آن در کنار شما هستند تا بتوانید از سرور فیزیکی خود بهینه ترین استفاده لازم را ببرید.

ویژگی های مجازی سازی

با بهره گرفتن از تکنولوژی مدرن مجازی سازی سرور، از تمامی منابع سخت افزار فیزیکی، بهینه ترین استفاده را ببرید.

کاهش هزینه خرید سخت افزار

شما با خرید یک سرور فیزیکی قدرتمند، تمامی سرویس های خود را با تکنولوژی مجازی سازی پیاده سازی کنید و نیازی به خرید سرور جداگانه برای هر سرویس وجود ندارد.

کاهش هزینه مصرف الکتریسته

تمامی سرویس ها بر روی بستر مجازی سازی بر روی یک سرور فیزیکی قدرتمند قرار می گیرد به همین جهت باعث کاهش شدید مصرف انرژی الکتریسیته مصرفی سرویس شما می شود.

کاهش فضای نگهداری سرور

برای نگهداری سرورها، در حالتی که از تکلنولوژی مجازی سازی استفاده می کنیم، به فضای فیزیکی بسیار کمتری نسبت به نگهداری سرورهای فیزیکی نیاز داریم.

تخصیص منابع سخت افزاری

در تکنولوژی مجازی سازی، شما می توانید ماشین هایی با سخت افزار (حافظه، هارد دیسک و پردازنده ...) متغییر ایجاد کنید و در هر زمان آن را مجدد کاهش یا افزایش دهید.

سیستم عامل های متفاوت

با استفاده از تکنولوژی مجازی سازی، شما می توانید روی هر ماشین مجازی سیستم عامل مجزا نصب کنید و هیچ محدودیتی از لحاظ نوع سیستم عامل ندارید.

پایداری و دسترسی بسیار بالا

با استفاده از راهکارهای خاص مجازی سازی نظیر vMotion و DRS می توانید پایداری و دسترسی سرویس های خود را تا 100% درصد تضمین کنید.

کاهش بار مدیریتی و نگهداری

با بهره گیری از ابزارهای خاص تکنولوژی مجازی سازی نظیر Snapshot, Cloning, vCenter, OS Template می توانید در سریع ترین زمان ممکن ماشین های مجازی جدید ایجاد و یا نگهداری کنید.

امکان مهاجرت حرفه ای

در تلکنولوژی مجازی سیستم عامل ها از سخت افزار کاملا مستقل است بنابر این شما می توانید ماشین های مجازی را به سادگی بر روی گره ها دیگر به صورت کامل و سریع جا به جا کنید.

تحمل خرابی سرویس ها

در تکنولوژی مجازی سازی تحمل خرابی یا Fault Tolerance را می توان با ابزارها و راه کاری های مناسب بسیار بالا برد، استفاده از Hardware RAID, DRS, vMotion می توان خرابی ها را به سادگی کنترل کرد.

بسته های مجازی سازی

بسته های مجازی سازی سرور نویان، متناسب به نوع تکنولوژی مجازی سازی

وی ام ور

VMware vSphere

  تومان 885,000   /ماهیانه
ارائه مشاوره تخصصی
نصب و راه اندازی مجازی ساز
کانفیگ حرفه ای و تست نهایی
1 ترابایت ترافیک ماهیانه
میزبانی در ایران یا اروپا
میزبانی از 1 وب سایت
گواهینامه دیجیتال امنیتی رایگان
ثبت دامین ملی رایگان یکساله

کی وی ام

Kernel-based Virtual Machine

  تومان 1,180,000   /ماهیانه
10 گیگابایت فضای دیسک
1.5 گیگابایت حافظه اختصاصی
30 پردازش درخواست در ثانیه
2 ترابایت ترافیک ماهیانه
میزبانی در ایران یا اروپا
میزبانی از 2 وب سایت
گواهینامه دیجیتال امنیتی رایگان
ثبت دامین ملی رایگان یکساله

هایپر وی

Microsoft Hyper-V

  تومان 885,000   /ماهیانه
15 گیگابایت فضای دیسک
2 گیگابایت حافظه اختصاصی
40 پردازش درخواست در ثانیه
3 ترابایت ترافیک ماهیانه
میزبانی در ایران یا اروپا
میزبانی از 3 وب سایت
گواهینامه دیجیتال امنیتی رایگان
ثبت دامین ملی رایگان یکساله

ویژگی های خاص نویان

با ویژگی های سرویس میزبانی وب اشتراکی ابری نویان، وب سایت شما با امنیت، سرعت و با پایداری بسیار بالا در دسترس است.

ضریب امنیتی بسیار بالا

سرورهای میزبانی شرکت نویان دارای آنتی ویروس، سیستم شناسایی شلرهای خطرناک و فایل های مخرب، دیوار آتشین نرم افزاری و دیوار آتشین سخت افزاری شرکت سیسکو می باشد که باعث افزایش ضریب امنیتی وب سایت شما می شود.
درخواست هایی که به سمت وب سایت شما ارسال می شود توسط سیستم های امنیتی ما با روش های مختلف و الگوهای خاص مورد ارزیابی قرار می گیرد و قابلیت دفع حملات تکذیب کننده سرویس و نفوذ به وب سایت را دارا می باشد.

مانیتورینگ دائمی سرورها

سرورهای میزبانی شرکت نویان توسط کارشناسان شرکت به صورت لحظه ای مورد بررسی و مانیتور قرار میگیرد و این عمل باعث بروز ماندن و پایداری بیشتر سرویس ها می گردد.
تمامی سرورهای شرکت در توسط سیستم های هوشمند مانیتورینگ به صورت دقیقه ای مورد بررسی آپتایم قرار می گرفته و در صورت بروز مشکل بلافاصله کارشناسان شرکت برای رفع مشکلات اقدام خواهند نمود.

پشتیبانی گیری روزانه از داده ها

داده ها، سرمایه هر کسب و کار و شرکت های بزرگ و کوچک است. حفظ داده ها از مخاطرات اینترنتی اولویت اول سرویس دهی شرکت فناوری اطلاعات داده گستر نویان می باشد.
ما از همه داده های وب سایت های تحت میزبانی شرکت نویان به صورت روزانه، هفتگی و ماهیانه بر روی سرورهای داخلی و خارجی پشتیبان تهیه می کنیم تا در صورت بروز هر گونه مشکل امکان برگشت وب سایت به قبل با کمترین و خسارت امکان پذیر باشد.

نام سرورهای قدرتمند و پایدار

نام سرورها نقطه شروع بارگذاری خدمات میزبانی وب است و پایداری و حفاظت از آن بسیار اهمیت دارد چرا که در صورت بروز مشکل سرور دی ان اس یا حملات شدید به این سرویس کلیه خدمات و سرویس ها از کار خواهد افتاد.
نام سرورهای شرکت از افزونگی دی ان اس سرور (Redundant DNS) استفاده می نماید که باعث پایداری این سرویس در شبکه می گردد.

کنترل پنل محبوب سی پنل

سرورهای میزبانی اشتراکی ابری نویان دارای کنترل پنل محبوب سی پنل است. ظاهر کاربر پسند و جذاب، امنیت بالا و همراه با امکانات کامل برای مدیریت سایت شما از ویژگی های این کنترل پنل است.
در کنترل پنل سی پنل، شما قادر به مشاهده و مدیریت فضای دیسک و ترافیک مصرفی، تعداد درخواست ها پردازشی، تعریف آدرس ایمیل، انتقال ایمیل، فایل منیجر بسیار قدرتمند، تولید و ایجاد فایل پشتیبان کامل از سایت، مدیریت دامین، زیر دامین ، ایجاد و مدیریت پایگاه داده و بسیاری از ابزارهای قدرتمند دیگر تنها با چند کلیک ساده در اختیار شماست.

گواهینامه امنیتی دیجیتال رایگان

تمامی ارتباطات میان کاربران با سایت شما در حالت پیشفرض به صورت غیر امن و از پروتکل HTTP است. تمامی وب سایت های تحت میزبانی نویان دارای گواهینامه امنیتی دیجیتال رایگان و بر روی پروتکل HTTPS قرار می گیرند.
این گواهینامه های امنیتی دیجیتال توسط شرکت Let Encrypts برای دوره سه ماهه صادر می شود و خودکار توسط سرورهای ما تمدید می گردد. گواهینامه های امنیتی علاوه بر حفظ امنیت ارتباط باعث افزایش رتبه سایت شما در گوگل می شود.

مشخصات فنی سرور میزبانی ابری نویان

جزئیات فنی و مشخصات نرم افزاری سرور میزبانی اشتراکی ابری نویان

سوالات متداول

سوالات متداول میزبانی وب اشتراکی ابری

تخصیص یافتن فضا بر روی سرور های اختصاصی قدرتمند نویان که اتصال دائم به شبکه پرسرعت اینترنت دارد و وب سایت شما بر روی آن قرار گرفته و همیشه برای کاربران در دسترس قرار می گرد میزبانی وب گفته می شود.
منابع این سرورها بر اساس پلن ها و پرداخت هزینه اشتراک بین کاربران به اشتراک گذاشته می شود.

امکان ارتقا و یا تنزل بسته ها در هر زمان امکان پذیر است. کاربران می توانند به راحتی با وارد شدن به حساب خود در ناحیه کاربری روی سرویس مد نظر کلیک کنند و از سایدبار سمت راست بر روی ارتقا/تنزل کلیک کنند. سیستم تفاوت ها را محاسبه می کند. برای ارتقا تنها تفاوت هزینه را پرداخت خواهید کرد.

تمامی منابع و امکانات ذکر شده در همه محصولات نویان ۱۰۰٪ اختصاصی می باشد. این یعنی مقدار تعیین شده در هر بسته به صورت تضمینی در اختیار شما قرار میگیرد.

بلی، انتقال وب سایت شما از میزبان دیگر به صورت رایگان و در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد. اطلاعات شما عینا به همان شکل قبلی خواهد بود. جهت سرعت بخشیدن به انتقال، در بخش یادداشت سفارش خود، مشخصات ورود به میزبان قبلی را بنویسید. کارشناسان فنی نویان در اسرع وقت اطلاعات وبسایت شما را به سرورهای قدرتمند شرکت منتقل خواهند کرد.

در هنگام ثبت سفارش، در مرحله آخر در بخش یادداشت نیاز خود را مطرح کنید. بعد از فعال شدن سرویس، درخواست شما توسط کارشناسان نویان انجام و نتیجه از طریق تیکت به شما اعلام خواهد شد.

جهت رفاه حال کاربران با هر بسته ای که خریداری می کنید، گواهینامه SSL رایگان ارایه می شود. این نوع گواهینامه SSL از نوع Let’s Encrypt است و تمامی امکانات یک گواهینامه SSL را در اختیار شما قرار می دهد که تنها تفاوت آن این است که حداکثر دوره فعال سازی ۹۰ روز می باشد. البته پس از ۹۰ روز به صورت خودکار ۹۰ روز دیگر تمدید می شود. تنها ایراد وارده این است که امکان دریافت نماد دو ستاره با این نوع گواهینامه وجود ندارد.

با هر بسته سالانه که خریداری می شود، یک دامنه رایگان نیز تعلق میگیرد. حال گاهی ممکن است قصد خرید سرویس برای دامنه دیگری را داشته باشید، تکلیف دامنه رایگان چیست؟ شما می توانید اعتبار دامنه رایگان را در حساب کاربری خود دریافت کنید. پس از اینکه سرویس خود را ثبت کردید، از بخش پشتیبانی تیکت باز کنید و درخواست خود را ثبت کنید.

بلی، امکان تغییر نسخه های PHP در کنترل پنل هاست میسر است. نسخه های پشتیبانی شده در حال حاضر 7.3 و 7.4 می باشد ولی در سایر نسخه ها به علت مشکلات امنیتی امکان فعالسازی وجود ندارد.