قوانین و مقررات

این سند شامل کلیه قوانین و مقررات و شرایط سرویس دهی مابین مشتریان و شرکت ثبت و قابل اجرا می باشد. سیاست حفظ حریم خصوصی و رفع مسئولیت نیز پیوست این سند می باشد.

مشترکین محترم میبایست سندهای موجود را با دقت مطالعه نمایید و در صورت هر گونه سوال یا ابهام با شرکت تماس حاصل نمایند. این سند ها پس از ثبت نام و عقد قرارداد ما بین شرکت و مشتریان امضای الکترونیک می گردد.

قوانین شرکت ممکن است دوره ای بروز رسانی گردد، مشتریان نیاز است پس از هر تمدید قرارداد به این قوانین رجوع نمایند، هر چند همکاران ما در صورت بروز رسانی قوانین از طریق پست الکترونیک به مشتریان اطلاع رسانی خواهند نمود.

قوانین و مقررات عمومی شرکت

قوانین عمومی شرکت فناوری اطلاعات داده گستر نویان

تمامی کاربران و نمایندگان موظف به رعایت شرایط و قوانین وضع شده توسط شرکت فناوری اطلاعات داده گستر نویان می باشند و در صورت عدم رعایت این شروط و قوانین سرویس مشترک توسط شرکت قطع شده و هزینه ای برگشت داده نخواهد شد . قطع شدن سرویس ممکن است مربوط به سرویس اصلی مشترک یا یکی از مشتریان مشترک باشد. در این متن از شرکت فناوری اطلاعات داده گستر نویان (ثبت 52601) با عنوان "سرویس دهنده" نام برده خواهد شد و مشتری یا کاربر شرکت فناوری اطلاعات داده گستر نویان "مشترک" نامیده خواهند شد.

فصل اول

هویت

[1.1] خریدار شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در پرتال کاربران و در بانک اطلاعات کاربران شرکت وجود دارد و سرویسهای خریداری شده تحت حساب وی مدیریت می شود می شود.
[1.2] مشترک اذعان می نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارائه شده شامل آدرس ها و شماره تماس و غیره صحیح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آنها در پرتال کاربران می کوشد. سرویس دهنده حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از خریدار دریافت نماید. سرویس دهنده حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس اقدام نماید.
[1.3] مشترک موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود شامل کپی شناسنامه، کپی کارت ملی برای اشخاص حقیقی و در درخواست شخص حقوقی همراه با کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات، به سرویس دهنده می باشند. در صورتیکه سرویس دهنده، در هنگام تکمیل فرآیند خرید و به جهت تسهیل وتسریع امور، اقدام به دریافت و کنترل این مدارک ننماید پس از آن حق دریافت این مدارک همواره برای شرکت محفوظ بوده و با عدم ارائه مدارک در زمان مقرر به شرکت، حقوق مالکیتی خریدار ملغی محسوب می شود و ضمنا عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیما بر عهده مشترک خواهد بود. سرویس دهنده مسئولیتی در قبال کنترل صحت امضاﺀ خریداران و نمایندگان آنها ندارد.
[1.4] مالکیت سرویس و کلیه مسئولیتها و حقوق مرتبط با آن، بر عهده مشترک ویا نماینده خریدار هریک به تنهائی می باشد.

فصل دوم

مسئولیت مشترک

[2.1] مشترک موظف است که کلیه مواد توافقنامه، ضوابط شرکت و قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید. درصورت عدم رعایت، سرویس دهنده حق قطع سرویس به صورت موقت یا دائم و پیگرد قانونی ودریافت خسارت از خریدار را دارد و خریدار موظف به جبران کلیه خسارات و هزینه وارده بر شرکت می باشد همچنین هیچ وجهی بابت فسخ سرویس و یا ایام باقیمانده سرویس یا خسارت وارده به مشترک متخلف، پرداخت نخواهد شد.
[2.2] مشترک مسئول عملکرد خود در رابطه با سرویس تهیه شده می باشند همچنین می بایست به حقوق سایر خریداران شرکت احترام بگذارند. شرکت حق تعلیق یا قطع دائم سرویس خریداران که به صورت خواسته یا ناخواسته موجب اختلال در سرویس سایر خریداران می گردد را برای خود محفوظ می دارد. ضمنا خریدار حق هیچ گونه اعتراضی را نخواهد داشت.
[2.3] کلیه مسئولیتهای عدم استفاده صحیح از سرویس خریداری شده با مشترک می باشد و سرویس دهنده تنها مسئول ارائه سرویس استاندارد و بر اساس تعهدات فنی اعلام شده در سرویس های ارائه شده خود می باشد.

فصل سوم

تغییرات

[3.1] توافقنامه استفاده از خدمات شرکت تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران وسایر قوانین بین المللی و توافقات مجامع بین المللی ناظر بر سرویسهای قابل ارائه شرکت و از آنجا که این قوانین و توافقات در سطح کشور و بین الملل به طور آنلاین وماهانه امکان تغییر دارند، شرکت حق تغییرات آتی در توافقنامه را بر خود محفوظ می داند و نسخه توافقنامه بروز شده را از طریق لینک به صفحه توافقنامه در وب سایت شرکت در دسترس عموم خواهد بود.ضمنا شرکت مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی نفر به نفر درخصوص تغییرات احتمالی نداشته و مشترک می بایست موارد را عندالزوم با مراجعه به وب سایت شرکت کنترل نماید.
[3.2] در صورت تغییر تعرفه درحین استفاده از سرویس، مشترک در صورت تمایل به ارتقا در سرویس فعلی خود موظف به رعایت قیمتهای جدید خواهد بود. لیکن خدمات خریداری شده با تعرفه قبلی تا پایان دوره آن ارائه می گردد.
[3.3] تغییرات مالکیت سرویس از طریق درخواست کتبی مشترک یا نماینده وی و یا ارسال ایمیل درخواست مذکور از طریق آدرس ایمیل موجود در حساب کاربری در پورتال کاربران انجام میگردد.
[3.3.1] شرکت در راستای حفظ حقوق خریداران خود حق دارد مدارک شناسایی متقاضی تغییر مالکیت را جهت احراز هویت وی و انطباق با مشخصات مالک سرویس دریافت دارد.
[3.3.2] شرکت می تواند تا زمانی که اطلاعات کافی در مورد موارد مشکوک پیدا نکرده است، اقدامی برای تغییر مالکیت یک سرویس صورت ندهد.

فصل چهارم

فورس ماژور

شرکت هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیتهای دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی شرکت تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد می نماید. بروز هر یک از موارد فورس ماژور موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد. تحریم و عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور خواهد بود.

فصل پنجم

مرجع قضاوت

[5.1] در صورت بروز اختلاف، جهت رفع اختلاف، مشترک موظف است بدوا نسبت به اعلام موضوع به واحد مدیریت شرکت اقدام نموده و رسید کتبی دریافت نماید. تا موضوع مورد رسیدگی واقع گردد در صورت عدم حصول نتیجه پس از 15 روزکاری، خریدار می تواند به مراجع قضایی و انتظامی مراجعه نموده تا موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهند.
[5.2] هر گونه توهین به سرویس ها، مسئولین و کارمندان شرکت از طریق هر گونه از وسایل ارتباطی، اعم از سند های دیجیتالی، ایمیل، سیستم تیکت، گفتگوی زنده، ارتباط های مخابراتی تلفن، فکس و حضوری به هر شکل ممنوع بوده و شرکت امکان قطع کامل سرویس و همچنین پیگیری از طریق مراجع قضایی را برای خود محفوظ نگاه خواهد داشت.

فصل ششم

ضوابط خاص

[6.1] توافقات خاص تنها به صورت کتبی وبا مهرو امضاﺀ مجاز شرکت معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل به صورت کتبی یا شفاهی و یا به هر شکل دیگر از درجه اعتبار ساقط است.
[6.2] مشترک موظف است تحویل ، تطابق واجرای صحیح سرویس خریداری شده را کنترل نماید.
[6.3] شرکت هیچ مسئولیتی برای بدست آوردن دامنه از دست رفته و یا اطلاعات حذف شده از روی سرورهای میزبانی پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت.
[6.4] مسئولیت اطلاع از زمان انقضا سرویس و کنترل آنها بر عهده مشترک می باشد لیکن سرویس دهنده، انقضاء سرویسهای خریدار را از .... از 10 روز قبل از طریق پست الکترونیک به وی یادآوری می نماید و عدم دسترسی مشترک به پست الکترونیکی خود، مسئولیتی را برای سرویس دهنده ایجاد نخواهد کرد.
[6.5] مدت زمان قطع سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات شرکت، بررسی جرائم واعمال تشخیص کارشناسی به مدت زمان سرویس دهی افزوده نمی گردد.

شرایط و ضوابط خدمات شرکت

شرایط و ضوابط ارئه خدمات شرکت

فصل هفتم

انصراف از سرویس

سرویس دهنده حق تصمیم بر ارائه هر یک از سرویس ها را برای خود محفوظ می دارد و در حالت هایی که امکان ارائه یکی از سرویس ها از نظر فنی ، قانونی و یا هر دلیل دیگر وجود نداشته باشد سرویس مذکور را لغو می نماید اما سرویس دهنده موظف است قبل از لغو هر سرویسی مشترک را آگاه نموده و زمان قابل قبولی به مشترک داده شود تا اطلاعات خود را بر روی سروری دیگر منتقل نماید یا نسخه پشتیبان از اطلاعات تهیه کند . در صورت اقدام نکردن مشترک به انتقال اطلاعات سرویس دهنده خود را موظف به تهیه نسخه پشتیبان خواهد دانست و این نسخه به مدت ده روز نگهداری می شود و در صورت درخواست مشترک قابل ارائه خواهد بود.

فصل هشتم

باز پرداخت وجه

در موارد که سرویس ها مستقیما توسط سرویس دهنده ارائه شوند مشترک قادر خواهد تا هفت روز بعد از تحویل گرفتن سرویس خود ، اقدام به لغو سرویس نماید . در این صورت هزینه های غیر قابل برگشت مثل هزینه آی پی آدرس ، دامنه و ... از کل مبلغ دریافتی از مشترک کسر شده و مابقی مبلغ برگشت داده می شود . پیش از لغو کردن سرویس ، مشترک موظف است تمام اطلاعات خود را از روی سرور خارج کند یا اقدام به تهیه نسخه پشتیبان نماید و سرویس دهنده بعد از دریافت درخواست لغو سرویس و برگشت هزینه هیچ تعهدی نسبت به نگهداری اطلاعات مشترک نخواهد داشت . شرایط کامل باز پرداخت وجه در صفحه شرایط بازپرداخت وجه ذکر شده اند و در صورتی که هر یک از موارد ذکر شده رعایت نشده باشد امکان باز پرداخت وجه وجود نخواهد داشت.

فصل نهم

لغو سرویس توسط مشترک

در موارد که مشترک قصد نداشته باشد سرویس خود را تمدید نماید ، باید این مورد را دست کم هفت روز قبل از سررسید سرویس به سرویس دهنده اطلاع داده و از طریق کنترل پنل کاربری اقدام به کنسل کردن سرویس خود نماید . سرویس های کنسل شده تا پایان سیکل صورتحساب فعال خواهند بود . در صورتی که مشترک در طی این هفت روز اقدام به مطلع کردن سرویس دهنده نکند ، موظف خواهد بود که هزینه مربوط به سرویس را پرداخت نماید و اگر مشترک از پرداخت هزینه مربوطه امتناع ورزد ، سرویس دهنده این حق را خواهد داشت که تمامی سرویس های مشترک را مسدود نماید.

فصل دهم

اتمام دوره سرویس

مشترک موظف است قبل یا در زمان سررسید سرویس اقدام به تمدید آن نماید . چنانچه سرویس به دلیل عدم پرداخت به موقع معلق (suspend) شده باشد ، مبلغی برابر با ده در صد از هزینه سرویس به عنوان هزینه فعالسازی مجدد دریافت خواهد شد . بدیهی است که پس از گذشت زمان تعلیق سرویس که برای سرورهای اختصاصی یک روز و برای سایر سرویس ها سه روز می باشد ، سرویس دهنده هیچ تعهدی در مورد نگهداری اطلاعات مشترک نخواهد داشت.

فصل یازدهم

استفاده از سرویس برای مقاصد غیر قانونی

تنها به کاربرانی اجازه فعالیت بر روی سرورهای سرویس دهنده را دارند که هیچ یک از موارد زیر را نقض نکنند و در غیر این صورت سرویس کاربر مورد نظر توسط سرویس دهنده لغو شده ، هیچ هزینه ای باز پس داده نخواهد شد و تمام یا قسمتی از اطلاعت مشترک پاک سازی خواهند شد.
[11.1] ارسال هرز نامه (Spam): کاربرانی که اقدام به ارسال پست الکترونیک تبلیغاتی به صورت انبوه کنند ، اجازه استفاده از سرویس های سرویس دهنده را نخواهند داشت و در صورت مشاهده سرویس مشترک بدون هماهنگی مسدود خواهد شد.
[11.2] کلاهبرداری و سرق اطلاعات (Phishing): کاربرانی که به هر شکلی قصد منحرف کردن بازدیدکنندگان را داشته باشند از قبیل ایجاد وب سایت های مشابه بانک ها ، موسساتی برای دریافت اطلاعات شخصی ، دریافت وجه و ... مجاز به استفاده از سرویس های سرویس دهنده نیستند و در صورت مشاهده سرویس مشترک بدون هماهنگی مسدود خواهد شد.
[11.3] قانون حق تالیف (Copyright): انتشار و یا استفاده از فایل ، برنامه یا هر کالایی بصورت غیرقانونی و بدون مجوز ناشر یا تولید کننده ، شامل کتاب ، محصولات شرکت های داخلی و خارجی ، نرم افزار ، سریال ، موسیقی ، کرک و لایسنس و هر چیز دیگری که دارای حق تالیف باشد ممنوع است و در صورت مشاهده سرویس مشترک بدون هماهنگی مسدود خواهد شد.
[11.4] بارگذاری به روش تورنت (Torrent): تمامی کاربران باید از اجرای برنامه های تورنت و دانلود فایل های دارای کپی رایت با روش مذکور خودداری نمایند . در این روش فایل در حال دانلود همزمان با دانلود شدن منتشر نیز می گردد که این مورد برای فایل های بدون کپی رایت مشکلی ایجاد نمی نماید ولی در مورد فایل های دارای کپی رایت عملا یکی از مصادق نقض کپی رایت به شمار می رود.
[11.5] فعالیت ضد اخلاقی ، ضد دینی و سیاسی: تمامی کاربرانی که در زمینه های ضد اخلاقی ، ضد ادیان الهی و یا در زمینه سیاسی دارای فعالیت باشند و ممکن است مشکلاتی مانند فیلترینگ ، نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران و یا شکایت هایی را به همراه داشته باشند اجازه استفاده از سرویس های سرویس دهنده را ندارند و در صورت مشاهده سرویس مشترک بدون هماهنگی مسدود خواهد شد.
[11.6] نصب پراکسی: نصب پراکسی بر روی سرور در حالتی که استفاده از آن به مدت زمان طولانی و برای عموم نباشد مجاز است . استفاده از پراکسی فقط جهت آزمایش هایی مانند کش کردن اینترنت ، بررسی درست کار کردن DNS های وب سایت موردنظر و ... ممانعت ندارد.
[11.7] استفاده غیرمجاز و تلاش برای نفوذ: کلیه فعالیت های مشترکین روی سرور log شده و نگهداری می شود ، همچنین سرور به صورت شبانه روزی مانیتور شده و فعالیت های مشکوک به سرعت تشخیص داده می شود . لذا اگر مشترکی قصد نفوذ و تلاش برای به دست آوردن اطلاعات یا ایجاد اختلال در سرویس دیگر مشترکین روی سرور را داشته باشد سریعا شناسایی شده و سرویس این مشترک به جهت حساسیت موضوع و مطرح بودن امنیت دیگر مشترکین به صورت کامل از روی سرور حذف خواهد شد.

فصل دوازده

رویه برخورد با اخطار ها

در زیر پروسه برخورد با اخطار های ارسال شده از طرف مرکز داده ها توضیح داده شده است و در مورد تمام کاربران به یکسان اجرا خواهد شد:
[12.1] هنگاهی که یکی از آی پی آدرس های در حال استفاده به هر دلیل اخطار دریافت نماید ، سرویس دهنده موظف می باشد که سرویس مذکور را به مدت 24 ساعت به حالت تعلیق در آورده، مشکل را رفع نموده و مورد را به مرکز داده ها توضیح دهد. در مواردی که سرویس دهنده دسترسی کامل به سرویس مشترک نداشته باشد، این وظیفه بر عهده خود مشترک خواهد بود که سرویس مذکور را هر چه سریعتر و به مدت 24 ساعت به حالت تعلیق ببرد و توضیحات لازم را برای سرویس دهنده ارسال نماید . در صورتی که مشترک در این حالت، وظایف خود را به درستی و در زمان لازم انجام ندهد، عواقب ناشی بر عهده مشترک خواهد بود.
[12.2] سرویس دهنده این حق را دارا می باشد که در مواردی که یک سرویس تعداد زیادی اخطار دریافت نماید، سرویس مورد نظر را بدون اطلاع قبلی مسدود نموده و سپس اقدام به اطلاع رسانی و یا حل مشکلات مربوطه نماید.
[12.3] در حالاتی که تعداد اخطارهای یک سرویس در طی یک ماه از سه عدد تجاوز کند، سرویس دهنده این حق را دارد که سرویس مشترک را مسدود نموده و از وی تقاضای انتقال سرویس را نماید . در این حالت هزینه ای به مشترک برگشت داده نخواهد شد.
[12.4] در صورتی که کاربر به هر دلیلی اخطاری مبنی بر تخلف از طرف مرکز داده ها دریافت کند، می بایست مبلغی را به عنوان جریمه برای هر یک از اخطار ها پرداخت نماید. مبلغ این جریمه برای سرورهای مجازی 100,000 ریال و برای سرورهای اختصاصی 300,000 ریال می باشد . در صورتی که کاربر از پرداخت این مبلغ امتناع نماید، سرویس دهنده مجاز است تمام سرویس های کاربر را تا زمانی که ایشان با دپارتمان امور مالی تصویه حساب نماید به حالت تلعیق در آورد و در این حالت نسخه پشتیبانی نیز به کاربر داده نخواهد شد.
[12.7] مشترک می پذیرد، در صورتی که شکایت طرح شده از مشتریان، دیتاسنتر و یا هر واحد سازمانی، خسارتی برای شرکت ایجاد نماید مشترک موظف به جبران کلیه خسارت های مادی و معنوی وارد شده می باشد.

فصل سیزدهم

سطح دسترسی سرویس دهنده

سرویس دهنده این حق را برای خود محفوظ می دارد که برای حل مشکلات مربوط به اخطارها و نیز برای مانیتورینگ سرویس ها ، دسترسی محدودی به سرویس مشترک داشته باشد. در این حالت سرویس دهنده به اطلاعات شخصی کاربر و فایل های ذخیره شده بر روی سرور دسترسی نداشته و فقط از طریق پروتکل های ویژه اقدام به کنترل سرویس می نماید. این سطح از دسترسی ها به صورت پیش فرض بر روی سرویس ها تعبیه شده اند و در صورتی که مشترک این دسترسی را قطع نماید، سرویس دهنده مجاز به مسدود کردن سرویس می باشد.

فصل چهاردهم

سطح پشتیبانی قابل ارائه

تمام سرویس های ارائه شده توسط سرویس دهنده به صورت مدیریت نشده می باشند و سرویس دهنده فقط موظف به آنلاین نگه داشتن خود سرویس و تامین دسترسی ریموت به سرویس می باشد و مسائل داخلی سرویس تماما بر عهده خود مشترک می باشد. در ضمن بازسازی (Reload) سیستم عامل سرویس ها برای بار اول رایگان بوده ولی برای دفعات بعد شامل هزینه ریلود خواهد بود. لازم به ذکر است ارائه هرگونه خدمات و پشتیبانی خارج از حیطه وظایف پشتیبانی شرکت مستلزم پرداخت هزینه خواهد بود. در صورتی که مشتری نیاز به مدیریت و رفع مشکلات سایت یا سرور خود داشته باشد می تواند پس از طرح مشکل و هماهنگی با شرکت نسبت به خرید بسته های مدیریت یا عیب یابی اقدام کند.

قوانین و مقررات ثبت دامین

قوانین و مقررات ثبت دامین ملی و بین المللی و چرخه استاندارد حیاط دامین

فصل پانزدهم

پردازش و محافظت از اطلاعات

نمایندگان و مراکز ثبت دامین میبایست اطلاعات شخص ثبت کننده را مطابق با قانون ایران و GDPR اروپا پردازش کند بنابر این اطلاعات هویتی متقاضی ثبت دامین میبایست توسط نمایندگان احراز و قابل شناسایی باشد و به مراکز ثبت برای ثبت دامین ارسال شود.
الزامات درخواست ثبت دامین به شرح زیر می باشد:
[15.1] مطابق با فصل اول قوانین و مقررات عمومی شرکت فناوری اطلاعات نویان، متقاضی ثبت دامین می بایست اطلاعات هویتی خود را که شامل (نام، نام خانوادگی، شماره تماس تلفن، آدرس پست الکترونیک، آدرس پستی، کد پستی) به صورت کاملا صحیح به شرکت ارسال نماید.
[15.2] پس از ثبت دامین توسط شرکت، ایمیلی برای تایید هویت به پست الکترونیک متقاضی از سمت مرکز ثبت ارسال می شود که حاوی یک لینک تایید هویت الکترونیک است، مشترک موظف است پس از کنترل اطلاعات هویتی خود در صورت صحیح بودن اطلاعات، نسبت به تایید هویت حداکثر تا 7 روز پس از ثبت دامین اقدام نماید.
پردازش اطلاعات توسط مرکز ثبت به شرح زیر می باشد:
[15.3] مرکز داده پس از دریافت نهایی تایید هویت الکترونیک، اطلاعات هویتی مالک دامین را بر روی پایگاه داده وب (WHOIS) منتشر می نماید. لازم به ذکر است بر اساس قوانین GDPR اروپا دامین هایی که در مراکز ثبت بین الملل جوکر توسط نویان ثبت می گردد، اطلاعات مالک به صورت عمومی افشا نخواهد شد.
[15.4] در صورتی که مرکز بنا به تشخیص خود اطلاعات هویتی دامین را ناقص یا مشکوک شناسایی کند اقدام به اطلاع رسانی به مشترک و نماینده برای اصلاح مشخصات مالک دامین مورد نظر از طریق پست الکترونیک خواهد نمود. لازم به ذکر است در صورت جعلی بودن مشخصات دامین، مرکز ثبت حق حذف و یا معلق نمودن دامین را بر اساس قوانین برای خود محفوظ می دارد.

فصل شانزدهم

قوانین عمومی ثبت دامین

برای ثبت دامین شما می بایست قوانین و مقرارت زیر را با دقت رعایت نمائید، لازم به ذکر است این قوانین برای دامین های ملی و بین المللی متفاوت است که به تفکیک در زیر قابل رویت است.
[16.1] الزامات و قوانین عمومی ثبت دامین عمومی برای تمامی مراکز ثبت می باشد و مشترک موظف به رعایت آن می باشد که در زیر شرح ارائه شده است. قوانین مذکور بر حسب شرایط اعلام شده سازمان ICANN می باشد.
[16.1.1] حداقل طول دامنه 3 حرف و حداکثر 63 حرف می باشد.
[16.1.2] تنها استفاده از حروف انگلیسی و ارقام و نشانه (-) مجاز می باشد.
[16.1.3] مشترک ملزم به رعایت تمامی مفاد فصل یازدهم قوانین شرکت است.
[16.2] الزامات و قوانین خاص مرکز ثبت دامین ملی به شرح زیر می باشد که مشترک موظف به رعایت آن می باشد.
[16.3] پسوند انتخابی ثبت دامین می بایست با کسب و کار و مستندات قانونی شما سازگار باشد. مدارک قانونی برای هر یک از پسوند ها به شرح زیر است:
[16.3.1] پسوند دات ای ار (ir.): برای تمامی ایرانیان بدون نیاز به مدارک خاص قانونی قابل ثبت است.
[16.3.2] پسوند دات کو دات ای ار (co.ir.): این پسوند مخصوص شرکتهای تجاری ثبت شده بوده و ارائه کپی روزنامه رسمی شرکت الزامی می باشد.
[16.3.3] پسوند دات نت دات ای ار (net.ir.): این پسوند مخصوص شرکتهای ارائه دهنده خدمات شبکه و ISP ها بوده و ارائه کپی مجوز ISP الزامی می باشد.
[16.3.4] پسوند دات اورگ دات ای ار (org.ir.): این پسوند مخصوص شرکتهای غیر انتفاعی، انجمن های علمی، موسسات بین المللی ثبت شده و ... بوده و ارائه کپی روزنامه رسمی موسسه الزامی می باشد.
[16.3.5] پسوند دات ای سی دات ای ار (ac.ir.): این پسوند مخصوص موسسات آموزش عالی دارای مجوز وزارت علوم، وزارت بهداشت، مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و ارائه کپی مجوز مذکور الزامی می باشد.
[16.3.6] پسوند دات اس سی اچ دات ای ار (sch.ir.): این پسوند مخصوص مدارس، موسسات آموزشی دارای مجوز وزارت آموزش و پرورش بوده و ارائه کپی مجوز مذکور و درخواست کتبی در سربرگ موسسه الزامی می باشد.
[16.3.7] پسوند دات گاو دات ای ار (gov.ir.): این پسوند مخصوص بخش های اجرایی موسسات و وزارتخانه های جمهوری اسلامی بوده و ارائه درخواست کتبی در سربرگ موسسه الزامی می باشد.
[16.3.8] پسوند دات ایدی دات ای ار (id.ir.): این پسوند مخصوص اشخاص حقیقی تابع کشور ایران بوده و ارائه تصویر شناسنامه متقاضی الزامی می باشد.
[16.2.1] ثبت نام دامنه ها با مفهوم مذهبی مجوز کتبی وزارت ارشاد مورد نیاز است.
[16.2.2] ثبت دامنه هایی که تداعی کننده فعالیت های غیرقانونی و اعمال مغایر با قوانین به کلی ممنوع می باشد.
[16.2.3] ثبت دامنه با نامهای مرتبط با اینترنت ممنوع می باشد لیست اسامی : www.nic.ir/Generic_Internet-Related_Names
[16.2.4] ثبت دامنه با نامهای ایران، اسامی استانها، شهرستان ها و شهرها و کد آنها ممنوع می باشد.
[16.2.5] ثبت دامنه با اسامی ملی مانند نام مشاهیر، اماکن عمومی و وقایع ملی تنها با مجوز وزارت ارشاد مجاز می باشد.
[16.4] مشترک متهد می شود قبل از انقضای دامین نسبت به تمدید آن از طریق سامانه پشتیبانی شرکت اقدام نمایید. شرکت مسئولیتی در قبال بازگرداندن دامنه از دست رفته یا دامنه منقضی شده ای که تمدید آن ممکن نیست ندارد. تاریخ مستند ثبت و زمان باقی مانده از دوره ثبت دامنه اطلاعات هویز دامنه است.

پذیرش توافقنامه و رفع مسئولیت

پذیرش توافق نامه و رفع مسئولیت شرکت فناوری اطلاعات داده گستر نویان

فصل هفدهم

رفع مسئولیت

شرکت فناوری اطلاعات داده گستر نویان تمام توان و علم خود را جهت ارائه بهترین سرویس پایدار بکار میگیرد و روی تمامی سرویس ها حداکثر استاندارد کیفیت را رعایت میکند. تلاش ما در جهت گرفتن پشتیبان اطلاعات مشتریان به صورت هفتگی بر روی سرور یا سرور مجزا و بروز رسانی مداوم سیستم ها جهت بر طرف سازی مشکلات امنیتی میباشد اما شرکت فناوری اطلاعات داده گستر نویان تحت هیچ شرایطی در برابر خسارات غیرمستقیم و اتفاقی مسئول نمی‌باشد، حتی اگر این ادعا بر اساس قرارداد، نقض توافقنامه و رویه‌های جانبی آن بوده و یا عدم توانایی شما در استفاده از محصولات و یا خدمات این شرکت و یا به هر علتی موجب از دست رفتن اطلاعات و فایلها باشد. این قانون کلیه خسارات احنمالی در مقابل از دست رفتن اطلاعات را در بر می گیرد مانند: هک شدن وب سایت شما، سوختن هارد دیسک اصلی یا آینه یا هر دو و از بین رفتن اطلاعات جدید یا قدیم، عامل تحریمات و کلیه مواردی که باعث از بین رفتن اطلاعات شود.
برخی شرایط مسئولیت در برابر خسارت ممکن است از حالات فوق مستثنی گردد که در همچین شرایطی مسئولیت شرکت فناوری اطلاعات داده گستر نویان محدود به قانون می‌گردد. شما موافقت می‌کنید که در هیچ شرایطی حداکثر مسئولیت تقبل شده توسط شرکت فناوری اطلاعات داده گستر نویان در برابر خسارات احتمالی بیش از کل مقدار پرداختی شما به ازای خدمات و محصولات مشخص خریداری شده نگردد.
بنا بر این مشتری وظیفه دارد از اطلاعات خود بر روی سرور دیگر یا هر مکان امن دیگری محافظت کند و شرکت فناوری اطلاعات داده گستر نویان هیچ مسئولیتی در قبال اطلاعات مشتریان ندارد و نخواهد داشت. لازم به ذکر مجدد است ما از همه اطلاعات میزبانی وب به جز سرور های اختصاصی و خصوصی به صورت روزانه، هفتگی و ماهیانه پشتیبانی تهیه می کنیم.

فصل هجدهم

پذیرش مواد توافقنامه و ضوابط

کاربر قبل از ثبت نام در سیستم امور مشتریان شرکت کلیه قوانین را می بایست در فرم تایید کند اما با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت شرکت، خریدار مواد توافقنامه و ضوابط شرکت را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.

کلیه بندهای این توافقنامه و ضوابط در تاریخ 1399/09/01 بروز رسانی شده است.
مطابق با ماده [3.1] فصل سوم، شرکت حق تغییرات آتی در توافقنامه را بر خود محفوظ می داند.